Ajalugu

Indoor Groupi ajalugu

Indoor Groupi ajalugu ulatub aastasse 1999, mil Asko ja Sotka ühinesid.

2017. aastal sai meie peamiseks aktsionäriks Soome aktsiainvestor KH Group Oyj (Sievi Capital plc) ja sündis praegune Indoor Group. Asko ajalugu ulatub 1918. aastasse ja Sotka ajalugu 1959. aastasse.

Indoor Group AS (Eesti) on Asko ja Sotka brändidega üks Eesti suurimaid sisustuskaupade ja mööbli müüjaid. Ettevõte on tegutsenud Eestis alates 1996. aastast. Nii Askol kui Sotkal on praeguseks 3 kauplust üle Eesti. Kummalgi ketil on ka oma e-poed - www.asko.ee, www.sotka.ee. 2020. aasta jaanuaris avati mõlema brändi e-poed Lätis - www.askomebeles.lv, www.sotkamebeles.lv. Indoor Group AS administratsioon asub Tallinnas.

Asko ajalugu

Asko rajati puusepp Aukusti Avoniuse poolt 1918. aastal asutatud Lahti puusepatööstuse tehasest. Tehase töö eristus kohe teistest tolleaegsetest puusepatöökodadest, kuna Avonius investeeris algusest peale seeriatootmisesse ja oma kauplusteketi loomisse.

Sotka ajalugu

Sotka kaubamärk tuli turule 1959. Ettevõttel, millest hiljem sai Sotka Oy, oli lai tootevalik ja see oli 90ndate aastate lõpus suuruselt kolmas mööblitootja Soomes. 1993. aastal omandasid ettevõtte töötajad ettevõtted ja jätkasid ettevõtte tegevust Sotka Finland Oy nimel.

© Indoor Group AS |Privaatsuspoliitika