in english

Indoor Group AS on asutatud, et pakkuda tugiteenuseid kahele jaemüügiketile - Asko ja Sotka. Ühiste tugiteenuste rakendusvaldkondadeks on tootehaldus, turundus, kaubandus- ning rahvusvaheline tegevus, majandus, haldus ning logistika. Kesko omandas Indoor Groupi enamusosaluse 2005 jaanuaris. 20. juuni 2017 müüdi ettevõte uutele omanikele, kelleks on börsil noteeritud investeerimisfirma Sievi Capital Oyj, kolm Sotka frantsiisivõtjat ja tööpensionikindlustusettevõte Etera.

Indoor Group Oy (endine Asko Huonekalu Oy) sündis pärast seda, kui Sponsor Capital Oy poolt hallatav kapitalifond ostis 1999. aasta aprillis Asko mööbliosakonna. Sotka omandas fond veelgi varem, sama aasta veebruaris. Kontserni koosseisu kuuluvad Asko ja Sotka erinevad teineteisest selle poolest, et Asko profiiliks on mööblipõhine sisustustegevus, Sotka aga keskendub mööbliostjatele. Töö kontserni erinevaid tegevusi tõhustavate sünergialahenduste ärakasutamiseks jätkub pidevalt, ühistest tugitoimingutest on välja kujunenud nii Askot kui ka Sotkat tõhusalt teenindav organisatsioon. 2002. aastal äritegevuse tõhustamiseks rakendatud meetmete seas kuulus oluline koht Asko ja Sotka varem eraldi püsinud tootehalduse, turunduse ning kaubandustegevuse juhtimise koondamisele ühe ja sama organisatsiooni alla.

Asko sai alguse puusepp Aukusti Avoniuse poolt 1918. aastal rajatud Lahti Puusepatehasest. Tehase tegevus erines algusest peale kõigi tollaste puusepatöökodade omast, sest Avonius tegi kohe panuse toodete seeriatootmisele ja oma kaubandusketi loomisele.

Sotka kaubamärk tuli turule aastal 1959. Hiljem Sotka Oy nime all tegutsenud ettevõte paistis silma rikkaliku tootevaliku poolest, 1990. aastate alguses oli Sotka Oy Soome suuruselt kolmas mööblitootja. 1993. aastal läks ettevõte selle töötajate valdusesse, äritegevust jätkati nime Sotka Finland Oy all.

© 2018 Indoor Group AS