in english

Indoor Group AS on asutatud selleks, et pakkuda tugiteenuseid kahele jaemüügiketile - Asko ja Sotka. Ühiste tugiteenuste rakendusvaldkondadeks on tootehaldus, turundus, kaubandus- ning rahvusvaheline tegevus, majandus, haldus ning logistika. Kesko omandas Indoor Groupi enamusosaluse 2005. aasta jaanuaris. Alates 2017. aastast on olnud Indoor Groupi peamine omanik Sievi capital Oy, mille osalus on 57,96%. Teisteks omanikeks on pensionikindlustusselts Ilmarinen (18,74%), juhatuse liikmend (7,10%), juhtkond ja juhid (3,00%) ning eraisikud (13,20%).

Indoor Group Oy (endine Asko Huonekalu Oy) sündis pärast seda, kui Sponsor Capital Oy poolt hallatav kapitalifond ostis 1999. aasta aprillis Asko mööbliosakonna. 1999. aasta veebruaris oli fond omandanud juba Sotka kaubamärgi. Kontserni koosseisu kuuluvad Asko ja Sotka erinevad teineteisest selle poolest, et Asko profiiliks on mööblipõhine sisustustegevus, Sotka aga keskendub mööbliostjatele. Töö kontserni erinevaid tegevusi tõhustavate sünergialahenduste ärakasutamiseks jätkub pidevalt, ühistest tugitoimingutest on välja kujunenud nii Askot kui ka Sotkat tõhusalt teenindav organisatsioon. 2002. aastal äritegevuse tõhustamiseks rakendatud meetmete seas kuulus oluline koht Asko ja Sotka varem eraldi püsinud tootehalduse, turunduse ning kaubandustegevuse juhtimise koondamisele ühe ja sama organisatsiooni alla.

Asko sai alguse puusepp Aukusti Avoniuse poolt 1918. aastal rajatud Lahti Puusepatehasest. Tehase tegevus erines algusest peale kõigi tollaste puusepatöökodade omast, sest Avonius tegi kohe panuse toodete seeriatootmisele ja oma kaubandusketi loomisele.

Sotka kaubamärk tuli turule aastal 1959. Hiljem Sotka Oy nime all tegutsenud ettevõte paistis silma rikkaliku tootevaliku poolest, 1990. aastate alguses oli Sotka Oy Soome suuruselt kolmas mööblitootja. 1993. aastal läks ettevõte selle töötajate valdusesse, äritegevust jätkati nime Sotka Finland Oy all.

© 2019 Indoor Group AS